Banner2

OSOBY

Sapiecha-Muzioł Małgorzata

Dane

Imię

Małgorzata

Nazwisko

Sapiecha-Muzioł

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Małgorzata Sapiecha–Muzioł - dyrygent

Małgorzata Sapiecha–Muzioł jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marka Pijarowskiego (1998) oraz Wydziału Wychowania Muzycznego tejże uczelni, który ukończyła z wyróżnieniem w roku 1993 studiując dyrygenturę w klasie prof. Zofii Urbanyi – Krasnodębskiej. W czasie studiów była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, a po ich ukończeniu otrzymała stypendium dla „Najlepszego absolwenta Uczelni Artystycznych Wrocławia”.

Swoje umiejętności doskonaliła w ramach kursów mistrzowskich i seminariów m.in. Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie pod kierunkiem prof. Helmutha Rillinga.

Jest laureatką I Wyróżnienia II Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (1998).

Od kilku lat kieruje Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej oraz orkiestrą i chórem Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, z którymi to zespołami prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Studenckich we Wrocławiu.

Jako dyrygent współpracuje z wrocławskim Teatrem Muzycznym „Capitol”, a także z orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi.

Ma na swoim koncie koncerty ze znakomitymi solistami zarówno z kręgu muzyki poważnej (Wiesław Ochman, Krzysztof Jakowicz, Dariusz Paradowski, Mirjam Nastasi, Janos Ballint), jak i rozrywkowej (Irena Santor, Wojciech Młynarski, Katarzyna Groniec).

W swoim dorobku posiada nagrania płytowe „Requiem” W.A. Mozarta oraz „Kolęda się niesie” G. Pstrokońskiej-Nawratil, a  także  "A  cappella" i "Dzieciątko się narodziło" zrealizowane wraz z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej.

Publikacje

Wydarzenia

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw