Banner2

OSOBY

Grzywacz Piotr

Dane

Imię

Piotr

Nazwisko

Grzywacz

Biografia

Piotr Grzywacz – prowadzi aktywną działalność jako animator muzyki myśliwskiej, jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej w Tucholi, animatorem życia muzycznego miasta. Koncertuje na rogach myśliwskich, jest kolekcjonerem instrumentów i muzykaliów związanych z tym rodzajem muzyki.

Odnowiciel tradycji muzyki myśliwskiej na Pomorzu.

Absolwent Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi z roku 1978. W roku 1981 po podjęciu pracy w tej szkole jako nauczyciel, przejął on funkcję kierownika artystycznego i organizacyjnego zespołu sygnalistów myśliwskich. W tamtym okresie spotkania i ćwiczenia sygnalistów odbywały się dwa razy w tygodniu. W miarę zdobywania i udoskonalania umiejętności członkowie zespołu grali coraz to trudniejsze utwory, w zapisie wielogłosowym. Z tego powodu wyniknęła potrzeba zakupienia nowych, dających większe możliwości brzmieniowe instrumentów.  

W roku 1986 dzięki prywatnym kontaktom Piotra Grzywacza i ówczesnego dyrektora szkoły Edmunda Muszyńskiego z sygnalistami z NRD udało się zakupić do zespołu dwa rogi wentylowe, które były pierwszymi tego typu instrumentami w Polsce. obecnie zespół sygnalistów prowadzony przez p. Grzywacza należy do najlepszych w Polsce.

Publikacje

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Media

Ilość powiązanych elementów: 2Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw