Banner2

OSOBY

Kamrowski Maciej

Dane

Imię

Maciej

Nazwisko

Kamrowski

Miejsce urodzenia

Bydgoszcz

Tytuł akademicki

kw. I st.

Biografia

Maciej Kamrowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli prof. Romana Sucheckiego. Uczestniczył w wielu kursach muzycznych, m.in. w Żaganiu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in.: Jadwigą Kaliszewską, Stefanem Kamasą, Bartłomiejem Niziołem. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solista – m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej pod batutą Nicoletty Conti i Toruńską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Zygmunta Rycherta oraz jako kameralista – w Kwartecie Pomorskim. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach, m.in. w Londynie, Edynburgu, Hamburgu, Lyonie, Rydze, Tallinie, Kłajpedzie, Kopenhadze, Sztokholmie.
Od 2001 roku pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej i Orkiestry Symfonicznej Pro Arte w Inowrocławiu. Dwukrotnie otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W 1998 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w macierzystej Uczelni, w której obecnie jest adiunktem w macierzystej Uczelni, w której obecnie jest adiunktem. Prowadził klasę wiolonczeli na Kursach Muzycznych w Lubostroniu i Szczecinie.

[Dane: 05.2006]

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw