Banner2

OSOBY

Ryszkowska Eulalia

Dane

Imię

Eulalia

Nazwisko

Ryszkowska

Nazwisko panieńskie

Burchard

Miejsce urodzenia

Bydgoszcz

Tytuł akademicki

mgr

Biografia

Magister historii (specjalizacja archiwistyka), absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1968 roku ukończyła z wyróżnieniem ośmioletnie Społeczne Ognisko Artystyczne przy Kujawsko-Pomorskim Towarzystwie Kulturalnym w sekcji fortepianu.
Obecnie pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, w Dziale Zbiorów Specjalnych prowadzi zbiory muzyczno tej Biblioteki, które udostępniane są w agendzie tego Działu - Wypożyczalni Zbiorów Dźwiękowych.
Pełni i pełniła liczne funkcje we władzach regionalnych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. m.in. w latach 1997-2002 przewodniczącej Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bydgoszczy, a w latach 2002-2005 wiceprzewodniczącej Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego tejże organizacji.
Wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” oraz przez Zarząd Główny Bibliotekarzy Polskich „Złotą Odznaką Honorową” tego Stowarzyszenia. Pełniła funkcję komisarza wystaw poświęconych tematyce muzycznej, organizowanych przez książnicę bydgoską. Jest autorką artykułów publikowanych w Zeszytach Naukowych Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na temat Capelli Bydgostiensis oraz zbiorów muzycznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Na tematy związane z bibliotekarstwem wypowiadała się w czasopismach „Bibliotekarz”, „Biblioteka Muzyczna” i „Promocje Kujawsko-Pomorskie”.

[Dane: 2007]

Publikacje

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw