Banner2

OSOBY

Miłek Stanisław

Dane

Imię

Stanisław

Nazwisko

Miłek

Biografia

Stanisław Miłek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Kaszuby oraz Podyplomowe Studium Instrumentalistyki pod kierunkiem prof. Jerzego Jurka. Obecnie jest adiunktem w klasie akordeonu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W 1999 roku brał udział w III Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, a w 2000 w Sanockich Spotkaniach Akordeonowych, podczas których wraz z Wojciechem Kaszubą (wiolonczela) wykonał m.in. Dialogi II M. Gordiejuka (prawykonanie tego utworu). Był wielokrotnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej w Miętnem.


Jest laureatem m. in. XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego oraz Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Citta di Castelfidardo. Występował m.in. na Bydgoskich Wtorkach Muzycznych i Czwartkach Organowych, w Pałacach w Lubostroniu i Ostromecku, podczas Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy, Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie i innych.

IV 2014

Wydarzenia

Instytucje

Atrybuty

Ilość powiązanych elementów: 1

Media

Newsletter

Logo_am

Um_bydgoszcz

Fundacja_konsonans

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Copyright © 2000-2013 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Muzyczne Archiwum Pomorza i Kujaw